חינוך חברתי וערכי

בקמפוס קריית שרת אנו שואפים לחזק את תחושת השייכות של תלמידינו לחברה הישראלית ולסייע להם לגבש את זהותם האישית והחברתית באופן מיטיב ותורם.

החינוך החברתי-ערכי בקמפוס פועל במקביל לתכנית הלימודים הפורמאלית ומבקש להשלים אותה בשלושה מוקדים: הפרט, הקהילה והמדינה. לאורך שלוש השנים בחטיבה העליונה, משתתפים התלמידים בסדנאות, סיורים, הרצאות ואירועים נוספים, אשר תורמים להם בפיתוח חשיבה ביקורתית ויצירתית ובחיזוק הקשר בינם  ולבין המרחב החברתי בו הם פועלים.

בהתאם לתכנית הליבה של משרד החינוך, החינוך החברתי- ערכי בקמפוס מתמקד במספר נושאים:

בקמפוס מקדישים תשומת לב מרובה ליישומה של התכנית "האחר הוא אני".

החטיבה העליונה עובדת לפי תכנית תלת-שנתית, אשר עוסקת באופן מובנה ורציף בנושאים של מניעת גזענות, אלימות והסתה, תוך חינוך לסבלנות לסובלנות.

בין הפעילויות ניתן למצוא את "תכנית ניר", תכנית ייחודית, תלת-שכבתית,  המאתרת תלמידים  ומכשירה אותם להיות שגרירי סובלנות באמצעות לימוד משותף של תכנים וסדנאות חווייתיות.

בקמפוס ישנו דגש רב על מפגשים עם זהויות שונות בחברה הישראלית, ביניהם מפגשים עם נציגי הקהילה הלהט"בית מארגון חושן ומפגשים עם פורום המשפחות השכולות.

בשכבת י' נוסעים התלמידים לבית המשפט העליון ועוברים סדנאות לקראת קבלת תעודות הזהות. בשכבת י"א מבקרים במוזיאון החברה הישראלית ולומדים יחדיו על הקונפליקטים המלווים את החברה וחושבים על דרכים לפתרונם.

בנוסף, הקמפוס מציין ימי שיא דוגמת יום זכויות האדם ויום הגזענות הבינלאומי תוך קיום הפנינג בית- ספרי ושיעורי חינוך מקיפים.

אחוזי הגיוס הגבוהים של בוגרי הקמפוס מעידים, בין היתר,  על ההכנה המשמעותית המתנהלת לקראת הגיוס לצה"ל.

לכל אורך תהליך המיון והגיוס לצה"ל, מלווים התלמידים על ידי גורמים מוסמכים אשר מספקים מענה מקיף.

כבר בתחילת שנת הלימודים בכיתה י"א, עוברים התלמידים הכנה מקיפה לצו הראשון תוך סימולציות של ראיונות אישיים ותרגול מבחנים פסיכוטכניים. בנוסף, נפגשים התלמידים עם קצינות וקצינים המעבירים סדנאות מוטיבציה.  בכיתה י"ב ההכנה ממשיכה תוך הנחיה בבחירת מסלולי שירות וחשיפה למכינות קדם צבאיות, שנות שירות ולשירות לאומי.

את תלמידי הקמפוס מלווה זוג חיילים אשר מספק מענה מיידי לשאלות וקשר ישיר לגורמים שונים בצבא.

בקמפוס מקפידים לייצר לתלמידים מרחב מוגן ופתוח שמסייע להם לגבש את זהותם באופן מיטבי, תוך ביצוע בחירות מושכלות השומרות על כבודם ועל בריאותם.

מכיתה י' ועד כיתה י"ב, משתתפים התלמידים בסדנאות ובשיעורי חינוך המסייעים להם לגבש לעצמם סולם ערכים שיאפשר להם לקבל הכרעות במגוון מצבי חיים מורכבים.

תחום מניעת השימוש בסמים ואלכוהול עובד החינוך החברתי עם יועצות הקמפוס, תוך  הנחיית המחנכים בשיעורי חינוך, הרצאות מומחים והצגות בנושא.

זאת ועוד, ומתוך הבנה כי תלמידינו נמצאים רבות במרחבים דיגיטליים ווירטואליים, הקמפוס מקיים שיעורי חינוך וימי עיון בנושאים של בריונות ברשת, שימוש מושכל ומקומו של החוק ברשתות חברתיות.

כחלק מהמורשת והתרבות היהודית והישראלית, בקמפוס מקפידים לציין מועדים חשובים, לחגוג את חגי ישראל ולחשוף את התלמידים לתכנים תרבותיים בנושאים שונים.

ביום הכיפורים, עוברות שכבות י' ויא' הרצאות מרתקות מפי מורי בית הספר בנושאים של כפרה ומחילה ומקומן בתרבות היהודית. בסוכות מקיימת מגמת המנהיגות מעגלי שיח עם שכבת י' בחצר בית הספר. ביום הזיכרון לרצח רבין, נערך טקס בית ספרי המשלב וידאו ארט, ביצועים מוזיקליים מרגשים, טקסטים ספרותיים ועדויות של מורים ותלמידים.

בנוסף, בקמפוס פועל מועדון תרבות אשר עוסק בשלל נושאים מרתקים, ביניהם ניתן למצוא הקרנות של סרטים ייחודיים, מעגלי שיח ביקורתיים והרצאות אורח מגוונות.

כניסה למערכת