News Window
News Window

חדשות הקמפוס

הקמפוס שלנו קשרי חוץ

המסע לפולין

ביה"ס סנטה סטסשיה הרוביישוב, פולין

 

אחד משיאי המסע לפולין אליו יוצאת משלחת תלמידים משכבה י"ב מידי שנה היא המפגש עם נוער פולני בעיירה הרוביישוב השוכנת ליד זמוש, פולין. מזה 20 שנה קיים קשר מיוחד ומרגש בין הקמפוס לבין קרן קדושי הרוביישוב בישראל. הקרן היא עמותה בה חברים שורדי שואה מהרוביישוב וכן בני הדור השני והשלישי.

 

בזכות מאמצי ראשי הקרן, יום אחד מתוך שמונת ימי המסע מוקדש לביקור בעיירה ובביה"ס התיכון הרוביישוב. בביקור מתקיים טקס זיכרון בבית הקברות המקומי ליד אנדרטה שהוקמה ע"י נציגי השורדים בשנות ה-60. מדובר באנדרטה ייחודית המורכבת משברי מצבות יהודיות מקברים שחוללו במלחמת העולם השנייה.   הביקור בעיר כולל גם הופעות של התלמידים הישראלים והפולנים. משחק כדורסל בין נציגי שתי הקבוצות, וכן דיון ופעילות משותפת.

 

הדגש הוא על ההווה והעתיד של בני הנוער משתי המדינות. ראשי העיר וביה"ס בהרוביישוב רואים חשיבות רבה במסורת זו ומשתתפים בארגון וביצוע הביקור.

חילופי נוער ישראלי אירופאי – I & Eye

בקיץ האחרון יצאה משלחת חילופי נוער מבית ספר קרית שרת לגרמניה. במסגרת המשלחת התארחו שנים עשר תלמידים מבית הספר אצל נערים גרמנים בני גילם ובני משפחותיהם.

 

המטרה של משלחת מסוג זה הנה חשיפת בני נוער ממדינות אחרות לבני נוער ישראלים מתוך הנחה שמפגש כזה "יוליד" שגרירים חדשים, אמנם לא פורמאליים, אך משמעותיים. מועד המשלחת היה מורכב- תחילתו של מבצע "צוק איתן". שיאה של מורכבות זו היה במהלך הביקור בברלין, בה התקיימה הפגנה נגד ישראל. התלמידים סיפרו אודות ישראל, המצב הביטחוני ועוד מנקודת מבטם ובני הנוער הגרמנים הקשיבו, שאלו והתעניינו.

 

במסגרת המשלחת ביקרו התלמידים בבית ספר גרמני, צפו במשחקי המונדיאל בהם השתתפה הנבחרת הגרמנית, שטו על נהר האלבה ואף ביקרו יחד בטירת זוננשטין (בה נרצחו נכים ולוקים ובנפשם ובשכלם במהלך מלחמת העולם השנייה) ובמחנה הריכוז טרזינשטט.

משלחות ספורט

משלחות מוסיקה

מגמת החינוך הגופני בבית הספר היא בין הטובות בארץ בתחומי הכדורסל, אתלטיקה קלה ומירוצי שדה. במסגרת זו, מוזמנות הנבחרות אלופות הארץ להשתתף בטורניר בין לאומי לבתי ספר תיכוניים מכל העולם שנקרא I.S.F.

 

בשנה שעברה נסעו להתחרות בצ'כיה, בשנה שלפניה במלטה ואסטוניה. רכזת מגמת חנ"ג דורית ויסבלט, מאמן כדורסל רן אשר, מאמן אתלטיקה ומירוצים רפי גרודצקי.

LYCEUM - בית ספר תיכון מאוטרכט בהולנד.

 

בביה"ס לומדים התלמידים מוסיקה וכך נוצר הקשר עם מגמת המוסיקה בקמפוס.

ב-2013 ביקרו תלמידים מן המגמה ב Amadeus יצרו מוסיקה ביחד עם התלמידים ההולנדים וקבוצת תלמידים מלונדון. אחד משיאי הביקור היה השתתפות בתוכנית טלוויזיה בערוץ הלאומי ההולנדי.

מעבר ליצירה המוסיקלית נוצרו קשרי ידידות בין תלמידי הקמפוס לתלמידים המארחים מהולנד. ביקור גומלין התקיים ב-2014 הפעם הפרויקט המשותף היה יצירה מקורית בהנחיית המוסיקאי המוכשר אוהד חיטמן ובוגרי המגמה שתפקדו כמנטורים.

 

מקהלת יונת

 

בשנת 2013 השתתפה מקהלת "יונת" – מקהלת הקמפוס בכנס מקהלות בברצלונה. בכנס הופיעה המקהלה בפני המלך הספרדי בארמונו.

World peace choral festival-voices for peace - וינה

 

מקהלת "יונת" של מגמת המוסיקה, השתתפה השנה (יולי 2015) בתחרות בין לאומית למקהלות בחסות האו"ם – World Peace Choral Festival. התחרות התקיימה בוינה והמקהלה הופיעה גם במטה האו"ם בוינה. בתחרות, השתתפו 22 מקהלות מכל העולם, ותלמידינו, שהתקבלו בהתלהבות רבה, זכו במקום השלישי המכובד, במדליית ארד.

 

התחרות הייתה גם בחסות מקהלת "נערי וינה", מקהלת הילדים הטובה בעולם. תלמידינו הופיעו עם המקהלה ואף התארחו בפנימייה של המקהלה וזכו לשיעורים ממנצחי המקהלה ששיבחו את המקהלה.

 

משלחות מחול

Joy dance and Art festival Beijing, China

 

אחד המאפיינים הייחודיים של הקמפוס הוא השפה הסינית הנלמדת בו באופן מקצועי. בזכות החשיבות שמייחסים אצלנו לנושא הוזמנה נציגות של מגמת המחול של ביה"ס להשתתף בפסטיבל בינלאומי למחול ואמנות בבייג'ין בו משתתפים בני נוער ממדינות שונות, כנציגת מדינת ישראל.

 

בשנת 2014 נסעה משלחת בת עשר רקדניות ורקדן אחד. הם הופיעו בשני מחולות - "UMZA" ו"שנה של דג" וזכו לתשואות רמות. המשלחת סיירה באתרי תיירות וכן בבתי ספר ובאוניברסיטה בבייג'ין ואף התקבלה בבית שגריר ישראל בסין שהיה בין הצופים הנלהבים בהופעה.

 

באוקטובר 2014 נערך ביקור בביה"ס של נספח החינוך בשגרירות סין בישראל שביקש לפגוש את הרקדנים, לצפות במחולות ולסייר בביה"ס. במסגרת הביקור נפגש הנספח המכובד עם תלמידי השפה הסינית.

מסלול MA לחינוך יהודי פלורליסטי של HUC בארה"ב וקנדה

מסלול MA לחינוך יהודי פלורליסטי של HUC בארה"ב וקנדה

 

בבית הספר התקיים ביקור של אנשי חינוך יהודים מקהילות בארה"ב וקנדה, כולם לומדים במסלול MA לחינוך יהודי פלורליסטי של HUC בערים שונות בארה"ב וקנדה. הקבוצה נפגשה עם מנהלת ביה"ס וצפתה בשיעור מתמטיקה. בחלק האחרון של הביקור, קיבלו סיור מודרך מתלמידי הקבוצה של UN בהדרכתו של חיים קלג. האורחים התרשמו מיצירות האמנות ברחבי ביה"ס ומההתלהבות הרבה של המורים בעשייתם.